Zıp Zıp (Skippity) Oyunu

Hemen Kargo!

Sipariş Toplamınız 100 TL ve üzeri ise Kargo ÜCRETSİZ!

Marka: New Toys
Stok Durumu: 100
50,00TL + KDV
KDV Dahil: 59,00TL
   0 yorum  |  Yorum Yap
Kredi Kartlarına 9 Taksit İmkanı

İçerik

4 farklı renkte toplam 100 adet zıplama taşı

1 Adet oyun platformu

1 Adet oyun kitapçığı

Nasıl Oynanır?

Bütün zıplama taşları karıştırın. Oyun panosunun ortasındaki 4 kare hariç, geriye kalan her bir kareye rastgele birer zıplama taşı yerleştirin. Panonun merkezindeki dört zıplama taşı alın. Bunlar oyunda kullanılmayacaktır. Oyuna kura ile başlanır. Oyun saat yönünde devam eder. 

Sıranız geldiğinde panodaki bir taşı kullanarak zıplayarak başka bir taş kazanmaya çalışın. Taşlar kazanılana kadar herhangi bir oyuncuya ait değildir. Bu yüzden sıranız geldiğinde zıplama parçası için istediğiniz taşı kullanabilirsiniz. Çapraz zıplanmaz, bütün zıplamalar yatay veya dikey olmak zorundadır. 

Zıplamak için: Zıplama taşı seçin ve üstünden zıpladığınız taşın bitişiğindeki boşluğa koyun. Zıplama taşınızı fırsat olduğunda birden fazla zıplama gerçekleştirebilirsiniz. Bir zıplama taşı ile daha çok zıplamak için, gerekli olduğunda birçok kez yön değiştirebilirsiniz. Üstünden zıpladığınız taşı alabilirsiniz. Eğer istemiyorsanız birden çok zıplama yapmayabilirsiniz. Bir zıplama kazandığınızda, aldığınızı söyledikten sonra taşı kendi oyun alanınızdaki rengine koyunuz.

Oyun sonunda en fazla tamamlanmış zıplama setine sahip oyuncu oyunu kazanır. Tamamlanmış set her zıplama taşından birer renk içerir. Beraberlik söz konusu ise toplamda en fazla zıplama taşına sahip olan oyuncu oyunu kazanır. Eğer hala beraberlik varsa oyun berabere biter.  Daha fazla ayrıntıyı oyun kitapçığında görebilirsiniz.

Kazanımlar

Stratejik düşünme

Problem çözme

İşlem becerisi

Odaklanma becerisi

Mekansal düşünme

Yaratıcılık

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Kampanyalı Ürünler
-32%