Katamino - Akıl Oyunu

Ücretsiz Hemen Kargo!

Tebrikler! Bu üründe ücretsiz kargo seçeneği mevcuttur.

Stok Durumu: Stokta yok
131,12TL + KDV
KDV Dahil: 154,72TL
   0 yorum  |  Yorum Yap
Kredi Kartlarına 9 Taksit İmkanı

Katamino çocukların geometrinin temel kavramlarını anlamasına yardımcı olan bir inşa oyunudur. Çok sayıdaki bulmacaların zorluk seviyeleri çok kolaydan çok zora değişmektedir.

Tek kişinin oynayabileceği bir bulmaca olduğu gibi iki kişi arasında oynanan bir strateji oyunu olarakda oynanabilir. Katamino her yaştan oyuncuların çok severek oynadığı farklı seviyeleri olan sıradışı bir oyundur.

Birçok uluslararası ödül ile tanınmış olan oyunun özellikle okullar tarafından yoğun olarak kullanılması eğitsel yönü ile kabul gördüğünün kanıtıdır.

Katamino 2013 de yenilenen kutu tasarımı ile artık arka planı beyaz renkli kutu ve 46 sayfa birbirinden güzel uygulamalar içeren yüksek baskı kaliteli kitabı ile gelmektedir.

İçerik:

. 12 adet pentamino (5 kare içeren şekil), 5 küçük kırmızı parça ve 3 küçük kahverengi parça,

. 1 oyun alanı,

. 1 adet oyun alanındaki seçilmiş bölgeyi diğer bölgeden ayıran kayan parça.

. 1 adet 46 sayfa kurallar kitapçığı (Önemli not: Kataminoyu katamino yapan bu kitap kopya ürünlerde bulunmamaktadır.)

Oyun Yönergeleri:

Silem (sayı almadan biten el) yapmak için 6 sayfa şekillerin yer aldığı tablolar,

(sayfa 4 ten 9 a kadar), 2D (iki boyutlu) ve 3D (üç boyutlu) şekiller (sayfa 10 dan 13 e),

1 adet iki oyunculu kareli oyun alanı (son sayfa).

Yaş: 3-99

Oyuncu: 1-2

KATAMINO OYUNUNUN KURALLARI – 1 ve 2 Oyunculu 

Oyun Yönergeleri: Silem (sayı almadan biten el) yapmak için 6 sayfa şekillerin yer aldığı tablolar (sayfa 4 ten 9 a kadar), 2D (iki boyutlu) ve 3D (üç boyutlu) şekiller (sayfa 10 dan 13 e), 1 adet iki oyunculu kareli oyun alanı (son sayfa).

ÖZEL TERİMLER Pentamino: 5 karenin yanyana konulmasından oluşturulmuş en az bir ortak kenarı olan şekil. Bu nedenle 12 pentaminonun her biri oyun alanında 5 birim boşluk doldurur. Penta: kayan parçanın bulunduğu konumda oluşan dikdörtgen bölgeyi açık alan bırakmadan dolduran pentaminolardan oluşan gruba verilen isim. (Kutunun arkasındaki penta lara bakınız.) Çok Önemli: Pentaminoların her iki yüzü de kullanılabilir. Mutlaka yatay olarak yerleştirilmesi gereken pentamino 1 dışındaki tüm pentaminoları oyun alanı üzerine istediğiniz yöne çevirerek yerleştirebilirsiniz.

BİR OYUNCU İÇİN KURALLAR


A) ÇOK KOLAY: 3 yaş ve üzeri çocuklar için: Tüm parçaları yani 12 pentaminoyu (farklı şekil ve renklerdeki büyük parçalar), 5 küçük kırmızı parçayı ve 3 küçük kahverengi parçayı kullanarak kayan parçanın yerleştirilmesiyle belirlenen dikdörtgen bölgeyi tamamen doldurun. Örneğin: 1. Kayan parçayı oyun alanında 9 ve 10 numaralar arasına yerleştirin. 2. Olabildiği kadar çok pentaminoyu belirlenen alana yerleştirin. 3. Yerleştirme işlemini kırmızı ve kahverengi parçaları kullanarak bitirin.

B) KOLAY: 4 yaş ve üzeri çocuklar için: 12 pentaminoyu ya 5 küçük kırmızı parçayla veya 3 küçük kahverengi parçayla kullanarak kayan parçanın yerleştirilmesiyle belirlenen dikdörtgen bölgeyi tamamen doldurun. Örneğin: 1. Kayan parçayı oyun alanında 10 ve 11 numaralar arasına yerleştirin. 2. Olabildiği kadar çok pentaminoyu belirlenen alana yerleştirin. 3. Yerleştirme işlemini yalnızca seçtiğiniz küçük parçaları (kırmızı veya kahverengi) kullanarak bitirin.

C) ZOR: 5 yaş ve üzeri çocuklar için: Yalnızca 12 pentaminoyu kullanarak (kırmızı ve kahverengi renkli küçük parçalar kullanılmaz) olabildiği kadar çok 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12 nolu PENTA ları yapmaya çalışın. Örneğin: 1. Kayan parçayı oyun alanında 4 ve 5 numaralar arasına yerleştirin ve 12 pentaminonun arasından 4 tanesini seçerek 4 nolu PENTA yı yapmaya çalışın. 4 nolu PENTA yı her seferinde farklı kombinasyonlardan oluşan pentaminolarla olabildiğince çok sayıda yapmayı deneyin. 2. Her seferinde farklı kombinasyonlardan oluşan pentaminolarla olabildiği kadar çok 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12 nolu PENTA ları yapmaya çalışın. Ne kadar çok pentamino kullanırsanız oyun da o kadar çok zorlaşır.

D) ÇOK ZOR: 6 yaş ve üzeri çocuklar için: Küçük Silem: Sayfa 4 deki tabloda gösterilen 42 pentayı oluşturun. Kayan parçayı 3 ve 4 numaralar arasına yerleştirin. 3 nolu pentayı, “A“ satırında, penta 3 kolonuna kadarki karelerde gösterilen 3 pentaminoyu (2, 3 ve 10 nolu pentaminolar) kullanarak yapmaya çalışın.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Kampanyalı Ürünler
-32%