Quoridor - Koridor Zeka Oyunu

Ücretsiz Hemen Kargo!

Tebrikler! Bu üründe ücretsiz kargo seçeneği mevcuttur.

Stok Durumu: Stokta yok
131,12TL + KDV
KDV Dahil: 154,72TL
   0 yorum  |  Yorum Yap
Kredi Kartlarına 9 Taksit İmkanı

İÇERİK:

• 81 kareye bölünmüs bir oyun platformu

• 20 adet engel ve 4 adet oyun taşı

AMAÇ:Karşı çizgiye rakibinden önce ulaşmak.

İKİ OYUNCU İÇİN KURALLAR

Oyunun başında her oyuncunun 10 adet engeli, oyun platformunun kendisine yakın bölümüne dizilir. Her oyuncu kendi taşını, engellerin önündeki sıranın orta karesine yerleştirir. Kura ile oyuna başlayacak oyuncu belirlenir.

OYUNUN OYNANIŞI

Her oyuncu, sırası geldiğinde taşıyla bir hamle yapmayı veya bir engel koymayı seçer. Eğer engelleri bitmişse mecburen taşıyla bir hamle yapar. Taş Hamleleri Taş ile her seferinde öne, arkaya veya yanlara doğru sadece bir kare gitme suretiyle bir hamle yapılabilir. Taşlar engellerin üzerinden atlayamazlar, çevresinden dolaşmak zorundadırlar. Engel Koyma Her bir engel iki kareyi engelleyecek şekilde konur. Engel koymada amaç oyuncunun ya kendi ilerlemesini kolaylaştırmak ya da rakibinin yolunu uzatmaktır; ancak geçecek yer bırakmayacak şekilde tamamen rakibin yolunu kapatmak yasaktır. Rakibe en az bir geçiş karesi bırakmak şarttır. Karşı Karşıya Gelme iki rakip oyuncunun taşı, arada engel olmaksızın karşı karşıya gelirse, sırası gelen oyuncu Şekil 6’da gösterildiği gibi rakip oyuncunun taşının üzerinden atlayabilir. Böylece bu oyuncu bir kare avantaj sağlayarak yoluna devam etmiş olur. Eğer rakibinin taşının arkasında engel varsa oyuncu taşını bu taşın sağına veya soluna getirebilir.

OYUNUN SONUKarşı çizgideki 9 kareden herhangi birine ilk ulaşan oyuncu oyunu kazanır.

OYUNUN SÜRESİ Oyunun süresi 10 ile 20 dakika arasında değişir. Turnuvalarda her oyuncunun oynama süresi sınırlanabilir.

DÖRT OYUNCU İÇİN KURALLAR Oyuna başlarken her oyuncunun taşı önündeki sıranın ortasındaki kareye yerleştirilir ve her oyuncuya 5 engel verilir. Oyun saat yönünde ilerleyerek oynanır ve kuralları iki oyunculu oyun ile aynıdır. Ancak birden fazla taşın üzerinden atlanamaz.

Yaş: 8 - 99
2-4 oyuncu

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Kampanyalı Ürünler
-50%
-50%
-50%